• Eravis

Kameralı Kapak Kalite Kontrol Sistemi


 

Seri üretimlerde neden kameralı kontrol sistemi gereklidir?

Yüksek adetli seri üretimlerde kalite standartlarını yüksek ve stabil tutmak oldukça zordur. Prosesteki en ufak hata büyük miktarlarda kayıplara ve dolayısı ile zarara yol açabilir. Öte yandan üretilen binlerce ürünün insan vasıtası ile ayıklanması; riskli, verimsiz ve neredeyse imkansızdır.

İhtiyaçlar doğrultusunda gelişen teknoloji sayesinde seri üretimlerde karşınıza çıkan bütün handikapların üstesinden gelebilirsiniz.

Eravis olarak sunduğumuz çözümümüz ürettiğiniz her bir kapağın kontrolünü yapar ve kalite standartlarınızın dışında olanları ayıklar.

 

Kapak kontrol sistemi nasıl çalışır?

Yüksek hızlı kamera konveyör üzerinden geçen her kapağın fotoğrafını çeker. Görüntü işleme yazılımımız kapağı sizin istediğiniz kriterlere göre kontrol eder. Kalite standartlarınızın altında kalıyorsa üfleme sistemi ile hatalı ürün kutusuna ayırır. Hatalı ürünün fotoğrafı, üretim tarihi ve saati ile birlikte kaydedilir. Hatasız ürün ise paketlenmeye doğru devam eder. Bütün bu işlemler maksimum 70 milisaniye sürer. Yani saniyede 14 kapak kontrol eder. Bu sayı kullanılan donanımlara göre arttırılabilir.

 

Sistem montajı nasıl gerçekleştirilir?

Çözümümüzü prosesinizde uygun gördüğünüz herhangi bir noktaya entegre edebiliyoruz. Saha keşif çalışması yaparak projeyi detaylandırıyor ve sizinle paylaşıyoruz.

Aynı zamanda anahtar teslim olarak, besleme ve ayıklama sistemi olan kapak kontrol makinesi de üretiyoruz. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

 

Sistem Özellikleri:

- 1 saniyede 14 kapak kontrolü

- Mevcut hat üzerine montaj

- Konveyör üzerinden üfleme sistemi ile ayırma

- Tek tuş ile renk-model tanıtımı

- Hatalı ürün fotoğraflarını tarih ve saatiyle birlikte depolama

- İstatiksel Raporlama (opsiyonel)

- Art arda hata gelmesi durumunda alarm tower’a veya makinaya sinyal çıkışı (opsiyonel)

 

Avantajları:

- %100 kalite kontrol ile müşteri memnuniyeti

- Rakiplere karşı üstünlük

- Operasyonel maliyetlerde düşüş

- İnsandan bağımsız kontrol

- Üretim izlenebilirliği

- Veri depolama

 

Neden Eravis?

Eravis, 7 seneden beri sanayinin lider firmalarına %100 başarı ile çalışan kameralı kontrol sistemleri kurmuştur. Görüntü işleme alanında toplam 20+ yıl tecrübesi bulunan uzman mühendis kadrosu ile kurulum, bakım ve teknik destek süreçlerinde müşteri memnuniyetini garanti eder.

İletişim için tıklayınız.

#Kapakkalitekontrol #kameralıkapakkontrol #EravisKameralıKaliteKontrolSistemleri

2.949 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör